Konuşmacılar

İhsan Necipoğlu

Dow Türkiye ve Orta Asya Başkanı

İhsan Necipoğlu, Dow Türkiye ve Orta Asya’nın Başkanı ve fizik, malzeme, polimerve biyoloji bilimlerinin kesişiminde yenilikçi çözümler geliştirilmesi konusuna odaklanan küresel bir teknoloji şirketi olan Dow’ın Orta Asya, Kuzey Afrika, Türkiye ve Hindistan Liderlik Ekibi Üyesidir.
 
Görevi kapsamında İhsan Necipoğlu, coğrafi stratejinin belirlenmesinden ve uygulanmasından, iş birimleri ve yönetim fonksiyonlarıyla işbirliği yapılmasından sorumludur. Necipoğlu Dow Türkiye bünyesine 1983 yılında plastik sektöründe Satış Müdürü olarak katıldı. Otuz yılı aşkın kariyerinde, şirketin Ticari ve Coğrafi kuruluşlarında ülke içinde ve dışında çeşitli görevler üstlendi.
 
İhsan Necipoğlu, 2012 yılı Ocak ayında şu anki görevine atanmadan önce Orta Doğu ve Afrika, Hindistan ve Doğu Avrupa bölgeleri Stiren ve Performans Materyalleri Satış Direktörü olarak görev yapıyordu. Necipoğlu, 2008 yılında Dow’ın Türkiye’de Rohm ve Haas’ı satın alması sırasında Türkiye Ülke Müdürü olarak görev yaptı. 2011 yılında ise karbon elyaf ve türevlerini imal etmek ve ticarileştirmek üzere DowAksa Ortak Girişimi adı altında Dow Avrupa GmbH’nin yerli akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. ile ortak girişim anlaşmasının imzalamasını sağladı. Aynı yıl İhsan Necipoğlu, çalışanların gelişiminde mükemmeliyet alanında Dow’ın en iyi 20 küresel yöneticisine verilen prestijli Genesis Ödülünü kazandı. Necipoğlu, Dow çalışanları tarafından aday gösterildiği bu ödüle Dow yönetici liderleri tarafından seçildi.
Manchester Üniversitesi’nden Kimya dalında Bilim ve Teknoloji için Polimer bölümünden Lisans derecesi ve Birleşik Krallık’taki Sheffield Üniversitesi İleri Teknolojiler Bölümünden Polimerler alanında Yüksek Lisans derecesi aldı. İhsan Necipoğlu aynı zamanda Türkiye’deki Amerikan İş Forumu (AmCham Türkiye/ABFT), ve Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Yönetim Kurulu Üyesidir.