Konuşmacılar

Hatice Uslu

T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda Mühendisi

Hacettepe Üniversitesi  Gıda Mühendisliği Bölümünden 2004 yılında mezun olan Hatice Uslu,  meslek hayatına Antalya Havalimanı Restoranlarında Hijyen Sorumlusu olarak başlamıştır.  Daha sonra kamuya geçiş yapmış ve 2005 yılından bu yana Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Gıda İşletmeleri ve Kodeks Daire Başkanlığı'nda çalışmaktadır.

Bakanlıkta yürütülen çalışmalar kapsamında “gıda ile temas eden madde ve malzemeler” ve “katı ve sıvı yağlar” konularında ulusal mevzuat hazırlanması ve Avrupa Birliğine uyum çalışmalarının yürütülmesinden sorumludur. 

Gıda ile temas eden madde ve malzemelerle ilgili olarak Michigan State Üniversitesi – School of Packaging’de Bakanlık bursu ile 3 aylık bir eğitim programına katılmıştır. Eğitim sırasında ABD ve AB’nin gıda ile temas eden madde ve malzemelerle ilgili mevzuatının karşılaştırıldığı bir çalışma yapmıştır. Avrupa Birliği eşleştirme projelerine katılım sağlamış, ulusal ve uluslararası eğitimlerde eğitici olarak görev almıştır. Avrupa Konseyi (Council of Europa) Ambalajlama Teknik Uzmanlar Komitesi çalışmalarını ülke temsilcisi olarak takip etmektedir.

Anadolu Üniversitesi - Açıköğretim Fakültesi Medya ve İletişim ve Uluslararası İlişkiler Bölümlerinden mezun olmuştur. İngilizce bilmektedir ve amatör olarak fotoğraf çekmektedir.

Ajanda

PAGEV Uluslararası Plastik Ambalaj Teknolojileri Kongresi ajanda güncellemelerini buradan takip edebilirsiniz.