Konuşmacılar

Hasan Salih Acar

FASD Genel Sekreteri

ODTÜ, Kimya Bölümünden 1979 yılında mezun olmuş ve Ankara Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Gıda Teknolojisi Bölümünde gıda ambalajı konusunda Yüksek lisansını 1988 yılında tamamlamıştır.

1979-1995 yılları arasında, Türk Standardları Enstitüsü Ambalaj Merkezi Müdürlüğü’nde Kimyager, Teknik Şef ve Müdür (tedviren) olarak görev yapmıştır. Bu dönemde ABD, İngiltere, Almanya ve Finlandiya’da 6 ay ambalaj eğitimi almıştır. 1995 - 2000 yılları arasında Ambalaj Sanayicileri Derneği’nde Genel Sekreter olarak çalışmıştır. 1998-1999 ve 1999-2000 öğretim yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde  “Gıda Ambalajı” dersi okutmanlığı yapmış, ambalaj ve ISO 9000 konularında eğitmen olarak görev almış ve tebliğler sunmuştur. 2001-2010 yılları arasında ASAŞ Ambalaj Baskı Sanayi ve Ticaret A.Ş.de Kalite Güvence Müdürü olarak çalışmıştır. 

1991 yılında TSE’de Baş Tetkikçi (Neville Clark) olmuştur. Ambalaj konusunda çok sayıda makale yazmış, TSE Ambalaj ve Kırtasiye Özel Daimi Komite Başkanlığı görevini yürütmüş, çok sayıda Türk Standardı hazırlamış ve TSE Ambalaj Yarışması Jüri Üyeliği yapmıştır. International Standards Organisation (ISO) TC 122 Ambalaj Komitesi Başkanlığı görevinde bulunmuş olup, T.C. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Gıda Kodeksi Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzeme İhtisas Komisyonu Başkanlığı ve T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı HAZTEK Hazır Ambalaj Komisyonu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. TÜRKAK Sistem Yönetimi ve Laboratuvar Akreditasyon denetçisidir.

Halen Esnek Ambalaj Sanayicileri Derneği Genel Sekreterliği, TOBB Türkiye Ambalaj Meclisi Danışmanlığı, TOBB Türkiye Plastik, Kompozit ve Kauçuk Meclisi üyeliği, TSE Ambalaj Teknik Komite Başkanlığı ve TSE Ambalaj Ayna Komitesi Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.