Konuşmacılar

Kerem Girgin

Voksel Hızlı İmalat Teknolojileri: 3D Yazılım, Yazıcı, Tarayıcı Genel Müdürü

Kerem Girgin Eklemeli İmalat (3D Printing) sektörünün öncü firmalarından Voksel Hızlı İmalat Teknolojileri AŞ. şirketinin kurucusudur ve genel müdürlüğü görevini yürütmektedir. Otomotiv, imalat ve savunma sanayileri başta olmak üzere, medikal, dental ve kuyumculuk sektörlerinin ihtiyacı olan 3 Boyutlu teknolojilere yönelik donanım ve yazılım tedariği sağlayan Voksel, bünyesinde tasarım, tersine mühendislik ve prototip üretimi hizmetlerini barındırmaktadır.

Öncesinde, Emas AŞ ‘ de Genel Müdür Yardımcılığı görevi boyunca, 3 Boyutlu Yazıcılar’ın endüstriyel uygulamalardaki kabiliyetlerini yakından gözlemleme, ve ürün geliştirme süreçlerine katkılarını birebir tecrübe etme fırsatı bulmuştur. Bundan önce, altı senesi Amerika Birleşik Devletleri’ nde olmak üzere, oniki yıl süresince endüstriyel otomasyon ve kontrol alanında faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası şirketlerde, sırasıyla mühendislik, satış yöneticiliği ve üst düzey yöneticilik pozisyonlarında profesyonel olarak görev almıştır.

INSEAD‘ da işletme yüksek lisansı, Kaliforniya Devlet Üniversitesi’ nde Mekatronik Mühendisliği alanında yüksek lisans ve Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’ nde lisans eğitimlerini tamamlamıştır.