Konuşmacılar

Mesut Erkul

Erkul Kozmetik Yönetim Kurulu Üyesi

1969'da Gaziantep’te doğan Mesut ERKUL İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde yükseköğrenimine başlamıştır.  Bunun yanında hobi olarak özel pilot (Sivil Havacılık PPL) ve amatör denizcilik eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını almıştır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Mesut ERKUL 1983 yılında kurulan ve aile şirketi olan Erkul KOZMETİK SAN ve TİC. A.Ş. ile beraber iş hayatına başlamıştır. Şirket İstanbul'da 70.000 m2'lik entegre üretim tesislerinde, sahip olduğu ISO 22716:2007 Cosmetic-GMP ve ISO 9001:2008 , BRC_IOP Kalite Yönetim Sistemleri doğrultusunda, hijyen koşulları altında, üretim teknolojisindeki çağdaş yaklaşımla ileri teknoloji kullanılarak 90 dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. 
Şirketin Kuruluşundan itibaren önce plastik enjeksiyon bölümünün faaliyete geçmesini sağlamıştır. Daha sonra sırası ile Plastik Kalıphane bölümü, plastik montaj bölümü,  Oje ve Maskara fırça imalat ve montaj, Metalizasyonbölümlerinin kurulumunu sağlamıştır.
 
Bu sırada firmanın dışa bağımlı olduğu ve tedarikinde termin ve kalite problemi olan ambalaj malzemelerinden gerekli olanlarının şirket bünyesinde üretebilmesi içinteknoloji ve AR-GE yatırımların yapılmasını sağlamıştır. Halen çalışmakta olan Maskara dolum ve kapatma makineleri, Oje dolum ve kapatma makineleri,  Parfüm dolum hatları, etiket makineleri, montaj makineleri ve özel otomasyon sistemlerinin firmaya kazandırılması için tasarım, üretim ve devreye alma süreçlerini bizzat yönetmiştir.
 
“ENJEKSİYON MAKİNALARINA AKUPLE EDİLEN, ÜZERİNDE ŞİŞİRİCİ KALIBA VE İTİCİ DÜZENEĞE HAİZ BİR TERTİBAT” adlı buluş ile Türk Patent Enstitüsünden faydalı model belgesi bulunmaktadır.
 
Gerçekleştirdiği bu atılımlar ile birçok sertifika, teşekkür ve takdir belgesini firmaya kazandırmıştır.