Konuşmacılar

Metin Çobanlıoğlu

Globrand Danışmanlık Genel Müdürü

8 Şubat 1968 tarihinde Sakarya’da doğan Metin Çobanlıoğlu ilk öğrenimini Sabiha Hanım İlkokulunda tamamladıktan sonra Orta ve Lise eğitimine Kadıköy Anadolu Lisesi’nde devam etti. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakultesi İngilizce İşletme bölümünde tamamladı.

Aile şirketinde başlayan profesyonel hayatını 1995 yılından itibaren İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nde devam ettiren Metin Çobanlıoğlu, 15 yıl gibi uzun bir süre içerisinde kurumun farklı departmanları ve çeşitli projelerinde görev aldı. İhracata yönelik devlet yardımlarının geliştirilmesi, ihracatçı firmaların yurt dışındaki fuarlara katılımlarının arttırılması, pazar araştırmaları, yurt dışı yeni pazarlara yönelik aktivitelerin planlanması gibi konularda çalıştı. İhracatçı firmaların üyelik veri tabanını geliştirmeye yönelik www.buyfromturkey.org web portali ve kurum içi CRM projelerini yönetti. Sektörel tanıtım stratejilerinin oluşturulması ve yurtdışı uygulamalarında yer aldı. 

2010 yılında İMMİB deki görevinden ayrılan Metin Çobanlıoğlu, halen Globrand Strateji ve Danışmanlık firmasında, sektörel kümelenme projeleri, pazar araştırma faaliyetleri, ikili iş görüşmeleri veihracat stratejileri geliştirme gibi farklı danışmanlık faaliyetlerini yönetmektedir.