Konuşmacılar

Levent Uçar

NESTLE TÜRKİYE Satın Alma İş Ortağı

Levent Uçar 2008 yılında Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliğinden mezun oldu. Lisans tezinde laboratuvar ölçekli çikolata makinası tasarladı ve Nestle’nin desteği ile laboratuvar ölçekli çikolata makinası haline getirdi. Üniversite son sınıfta Nestle’den teklif aldı ve 2007 yılından bu yana Nestle’de çalışmaktadır.

Levent kariyeri boyunca Fabrika’da üretimde, Vardiya Mühendisi ve Üretim Şefi olarak daha sonra proje departmanında yeni fabrika kurulumunda lider pozisyonda ve Kurulum & Operasyon Müdürü pozisyonlarında çalıştı . Nestle Türkiye’nin ilk 6 Sigma Yeşil Kuşak çalışanı olmasının yanı sıra, Nestle tarafından agredite akredite olan 6 Sigma Siyah Kuşak sertifikalarına sahiptir. Kariyerinde Sürekli iyileştirme Müdürü olarak Satış ve Pazarlama departmanlarında ve Nestle Sürekli Mükemmellik Şampiyonu olarak Teknik fonksiyonda görevler aldı.
 
Levent Satınalma departmanına 2018 yılında Satınalma Mükemmellik Müdürü olarak katıldı. Global olarak planlanan bir entegrasyonun ülkede uygulanmasından sorumlu olarak Satınalma departmanının E2E süreçlerine liderlik etti. Levent şu anda Nestle’nin 4 büyük iş birimi olan; Nestle Professional, Starbucks, Nestle Health Science ve Nestle Su iş Birimleri’nin Satınalma Süreçlerinden sorumlu İş Partneri olarak kariyerine devam etmektedir.