Konuşmacılar

Ömer Benli

BENLI RECYCLING GROUP Yönetim Kurulu Başkanı

1974 yılında Eskişehir'de doğan Ömer BENLİ, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olduktan sonra geri dönüşüm sektöründe 2. nesil bir yönetici olarak kariyerine yön vermiştir. Sektörde 30 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Ömer Benli, Benli Recycling Group'un Yönetim Kurulu Başkanı olarak geri dönüşüm sektöründe evsel ve endüstriyel atık tesislerinin kurulması, teknoloji geliştirme, mühendislik ve tesis müteahhitliği gibi kritik konularda yaptığı yatırımlar ile yenilikçi projelere öncülük ederek yalnızca Türkiye'de değil, Avrupa standartlarının da üzerine taşıma hedefiyle sektöre büyük katkılarda bulunmuştur. 

Ömer BENLİ, Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeliği, TOBB Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi Başkan Yardımcılığı gibi ulusal düzeyde etkili görevler üstlenmiştir. Sadece iş dünyasında değil, aynı zamanda ESO Sürdürülebilir Yeşil Sanayi Birim Koordinatörlüğü, TAYÇED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Eskişehir Basketbol Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı gibi görevleri ile iş dünyası ile toplum arasında köprüler kurma yeteneği ve sürdürülebilirlik bilinciyle öne çıkmaktadır. 
 
Tüm bu profesyonel başarıların ötesinde, Ömer BENLİ aile hayatında da mutlu bir evliliği sürdürmekte ve iki çocuk babasıdır.